לגו טכני

לגו טכני

הורים רבים מודאגים ויש לומר שבצדק, מההתפתחות הבלתי פוסקת של הטכנולוגיה וההשפעות שלה על ילדים קטנים. אם בעבר זה היה משעשע וחמוד לראות ילד קטן לוקח אייפון או אייפד ומשחק איתו, היום, זה כבר הפך לחלק מהשגרה היום יומית שלהם.

ילדים חוזרים הביתה מהגן או מבית הספר, ופשוט צוללים לתוך כל אותם מכשירים אלקטרוניים, שלא באמת מעניקים להם ערך כלשהו. אנחנו תמיד נוהגים להשוות את הדור שלהם לדור שלנו, שהיה הרבה יותר אקטיבי, יצא לשחק במשחקי ספורט לאחר שעות בית הספר, או נפגש בבית של אחד מהילדים כדי לשחק במשחקים שמעוררים אינטראקציה וחשיבה.

לשמחתנו, העולם הזה עוד לא נכחד. לא חסרים בשוק משחקים שיוציאו את הילדים שלכם מתוך המסכים ויאפשרו להם להיכנס לעולם שלם של הנאה צרופה ופיתוח החשיבה. אחד מאותם משחקים מדוברים הוא כמובן הלגו הטכני, שכבר מזמן הפך למשחק שילדים יכולים להעביר איתו שעות על גבי שעות. והבונוס? הרבה יותר כיף לשחק אותו עם עוד חברים מאשר לבד, מה שעוזר לגבש חברויות.

הלגו הטכני, הוא מעבר לצעצוע לילדים. הוא עוזר לפתח חשיבה, מספק שעות ארוכות של כיף גדול והנאה ומעודד יצירתיות. בניגוד למשחקי הלגו הקלאסיים שאתם מכירים, הלגו הטכני מגיע בחבילות המכילות בתוכם גלגלי שיניים, גומיות, משאבות קטנות, ובחלק מהמשחקים גם סוללות.

כל הרעיון הוא, שהילד יוכל לבנות בעצמו דגמים מכניים כמו מכוניות, מטוסים ומשאיות. את הדגמים ניתן כאמור להסיע עם שלט, מה שמעניק לכל החוויה אספקט עוד הרבה יותר מציאותי.

בזכות הלגו הטכני, הילדים נשאבים לעולם מכני מדהים בו הם יכולים לעשות מירוצים אחד עם השני, כאשר כל ילד שולט בשלט. הם יכולים לצלול לתוך עולם בו הם שולטים על כל הכלים המכניים אותם בנו ונהנים מחוויה יוצאת מן הכלל.

אם משחקי הלגו הקלאסיים הם יותר פאסיביים, הרי שהלגו הטכני מקבל מימד מציאותי וחי. הדגמים שנבנו יכולים לנוע במרחב, והילדים לאחר שלב סיום הבנייה, יכולים להפליג עם המשחק בדמיון שלהם לכל מקום שהם רק ירצו. דבר אחד בטוח, בניגוד לאפליקציות שלא תורמות שום ערך לילד, הלגו הטכני גורם להם לחשוב.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *